Staráme sa o prírodu a príroda sa stará o nás

​​ ​


Staráme sa o prírodu a príroda sa stará o nás

Mnoho spotrebiteľov vyhľadáva udržateľnejší spôsob života, ktorý by bol prínosný pre životné prostredie, klímu aj ľudstvo. V spoločnosti Metsä Tissue chceme pomôcť spotrebiteľom dosiahnuť tento cieľ. Aj malé každodenné úkony a rozhodnutia a výber výrobkov z papiera tissue môžu predstavovať samé o sebe prvý krok k udržateľnejšej budúcnosti. 

Hlavnou surovinou používanou vo výrobkoch spoločnosti Metsä Tissue je drevené vlákno známeho pôvodu, ktoré pochádza z udržateľne spravovaných severských lesov. Toaletný papier sa vyrába z čerstvých vlákien aj z recyklovaných vlákien. Výroba papiera tissue z čerstvého vlákna je súčasťou zdrojovo-efektívneho využívania dreva. 

Značka Tento spoločnosti Metsä Tissue je jedným príkladom toho, ako sa spoločnosť Metsä Tissue stará o prírodu a poskytuje udržateľnú jemnosť prostredníctvom nášho jedinečného hodnotového reťazca. Naše obaly sú 100 % recyklovateľné a naším cieľom je ponúknuť obaly s obsahom recyklovaného plastu. 

Jemnosť, hygiena a čistota sú kľúčovými požiadavkami hygienického papiera tissue. Čerstvé vlákno je mimoriadnou surovinou na zaistenie týchto vlastností environmentálne prijateľným spôsobom. Výrobok Tento je vyrobený 100 % z udržateľných čerstvých vlákien. Dokážeme vysledovať 100 % našich vlákien späť k ich zdroju. Takmer 90 % dreva používaného skupinou Metsä je certifikovaného ‒ a iba menej ako 10 % pochádza zo svetových lesov. 

Náš hodnotový reťazec umožňuje dobrú dostupnosť suroviny pripravenej z čerstvých vlákien, ktorá zaisťuje dobrú dostupnosť výrobkov pre našich zákazníkov. Naše výrobky vyrábame v blízkosti našich trhov a zákazníkov s cieľom znížiť potrebu dlhej prepravy.

Pre spoločnosť Metsä Tissue predstavuje udržateľnosť záväzok s vyšším cieľom ‒ starať sa o prírodu a zároveň zaistiť jemnosť prírody pre všetkých z nás, teraz a aj pre ďalšie generácie. 

Pozrite si naše video o značke Tento, aby ste zistili, ako sa nstaráme o prírodu.