Každý si zaslúži správnu hygienu 


Každý si zaslúži správnu hygienu

Vedeli ste, že ak si ruky vysušíte papierovou utierkou, na vašich rukách zostane o 50 % menej baktérií?* Použitie papierových utierok ako súčasť hygieny rúk odporúča aj WHO. Vieme Vám ponúknuť papierenské riešenia, ktoré Vám umožnia vykonať túto jednoduchú úlohu hygienickým, udržateľným a účinným spôsobom.

Krok smerom k udržateľnejšej budúcnosti nie je vecou náhody. Pracujeme na tom a môžeme Vám pomôcť spraviť to isté. Našou misiou je maximalizovať hygienu na verejných miestach ako sú toalety a pracoviská a zlepšiť správnu hygienu aj v domácnostiach, pričom našou prioritou je udržateľnosť. .

Ako sa dá vylepšiť hygiena na verejných toaletách? 

Hygiena je dôležitá všade a ak je nesprávna, môže to skončiť katastrofálne. Verejná mienka o lepšej hygiene rúk výrazne vzrástla a dezinfekčné gély, mydlo a papierové utierky ľudia vnímajú dôležitejšie v rámci dennej bezpečnosti ako kedykoľvek predtým. V postpandemickom svete je správna hygiena ešte dôležitejšia. Pri pokračovaní v celosvetovom spôsobe života musíme brať hygienu veľmi vážne. 

Nedávno sme prostredníctvom externej spoločnosti orientovanej na prieskum trhu spustili prieskum v 7 krajinách s 3001 respondentmi, aby sme lepšie pochopili správanie konečného užívateľa. 

Výsledky prieskumu však vôbec neboli v poriadku. Prečo?
  • V Európe si po návšteve toalety umýva ruky iba 77 % opýtaných. Stále máme pred sebou veľa práce, aby sme zaistili, že si ľudia budú po návšteve toalety a iných každodenných činnostiach umývať ruky.
  • 75 % opýtaných uprednostňuje vysušiť si ruky papierovými utierkami. 

Z tých, čo si umývajú ruky:

  • 87 % opýtaných používa na toalete mydlo 
  • 83 % si umýva ruky teplou vodou

Ak sa zamyslíme nad tým, že 80 % všetkých infekcií sa šíri rukami, stále je pred nami dlhá cesta, aby sme zvýšili správnu hygienu iba na verejných toaletách.

Existujú 3 jednoduché spôsoby na zlepšenie hygieny v domácnosti, na verejných miestach a v práci

1. Umývajte si ruky

Je dôležité eliminovať kontamináciu baktérií a vírusov v domácnosti aj mimo nej. Jedným z jednoduchých pokynov je umývanie rúk, použite mydla a sušenie rúk papierovými utierkami po opustení domácnosti a po príchode domov. 

2. Používajte papier

Štúdie dokázali, že vírusy a baktérie sa môžu šíriť aj vzduchom. Použitie papierových utierok namiesto vzduchového sušiča na verejných toaletách pomáha zamedziť šíreniu baktérií. Sušenie rúk utierkami na jedno použitie je podľa organizácie European Tissue Symposium najlepší spôsob na zamedzenie šírenia vírusu. 

3. Chráňte ostatných

Pri návšteve miest mimo Vášho bydliska je dobré dodržiavať vzdialenosť od ostatných ľudí a ak si potrebujte zakašľať alebo kýchnuť, použite papierovú utierku, ktorú môžete hneď potom vyhodiť a ochránite tak iných ľudí. Práve preto je dobré vždy mať pri sebe niekoľko kúskov papiera, aby ste si vedeli zakryť ústa alebo ju použiť pri dotyku často chytaných povrchov. 


Katrin je jednou z najznámejších profesionálnych značiek tissue papiera v Európe. Nepretržite dbáme na potreby používateľa a celosvetový vývoj, aby sme boli schopní pomôcť zákazníkom najlepším spôsobom. Celosvetová hygiena sa mení. My sa musíme zmeniť tiež a vyzývame Vás, aby ste túto zmenu podstúpili s nami – spolu to zvládneme.


Sources: 
* European tissue symposium/University of Westminster London 2010 (Westminsterká Univerzita v Londýne)
* WHO 2016