Każdy zasługuje na odpowiednią higienę 


Każdy zasługuje na odpowiednią higienę 

Czy wiesz, że na Twoich rękach będzie 50% mniej bakterii, jeśli po umyciu wytrzesz je ręcznikiem papierowym? * Używanie ręczników papierowych do higieny rąk jest również zalecane przez WHO. 
My oferujemy produkty papierowe, które umożliwiają nie tylko higieniczną, ale zrównoważoną i efektywną realizację tego prostego zadania.

Dążenie do bardziej zrównoważonej przyszłości nie jest przypadkowe. Pracujemy na to i możemy pomóc Ci zrobić to samo. Naszą misją jest maksymalizacja higieny w miejscach publicznych, takich jak toalety i miejsca pracy, a także pomoc w utrzymaniu odpowiedniej higieny w domu, a priorytetem jest zrównoważony rozwój. 

Jak poprawić higienę w toaletach publicznych?

Higiena jest ważna wszędzie, a jej brak może mieć katastrofalne skutki. Świadomość społeczeństwa dotycząca lepszej higieny rąk znacznie wzrosła, a środki do dezynfekcji rąk, mydło i ręczniki papierowe są postrzegane jako ważniejsze niż wcześniej dla naszego codziennego bezpieczeństwa. W świecie post-pandemicznym odpowiednia higiena jest coraz ważniejsza. Jeśli chcemy utrzymać nasz globalny styl życia, musimy zacząć traktować higienę na serio. 

Aby lepiej poznać zachowania naszych klientów, zrealizowaliśmy ostatnio badanie, które zostało przeprowadzone w 7 krajach, z udziałem 3001 respondentów, przez zewnętrzną firmę badawczą. 

Ale wyniki badań wcale nie napawają optymizmem! Dlaczego?
  • W Europie zaledwie 77% osób myje ręce po skorzystaniu z toalety! Tak więc jest jeszcze sporo do zrobienia, aby ludzie zaczęli myć ręce po skorzystaniu z toalety – i po innych codziennych czynnościach.
  • 75% woli wycierać ręce ręcznikami papierowymi. 
Spośród tych osób, które myją ręce po wizycie w łazience:
  • 87% używa mydła 
  • 83% używa ciepłej wody

Biorąc pod uwagę fakt, że 80% wszystkich infekcji przenosi się przez ręce, przed nami jeszcze długa droga do zmaksymalizowania higieny w samych toaletach publicznych.

Istnieją 3 proste sposoby na poprawę higieny w domu, w miejscach publicznych i w pracy

1. Myj ręce

Ważne jest, aby wyeliminować zakażenie bakteriami i wirusami zarówno w domu, jak i poza nim. Jednym z łatwiejszych w realizacji sposobów jest mycie rąk, używanie mydła i właściwe wycieranie rąk ręcznikami papierowymi, gdy wychodzisz lub wracasz do domu. 

2. Używaj papieru

Badania wykazały, że wirusy i bakterie mogą również rozprzestrzeniać się w powietrzu. Korzystanie z ręczników papierowych zamiast suszarek do rąk w toaletach publicznych ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii. Według European Tissue Symposium wycieranie rąk jednorazowymi ręcznikami wiąże się z najmniejszym prawdopodobieństwem rozprzestrzeniania się wirusów.

3. Chroń innych

Gdy jesteś poza domem, zachowuj bezpieczną odległość od innych osób, a podczas kaszlu lub kichania zasłaniaj nos i usta chusteczką lub ręcznikiem, który możesz od razu wyrzucić, aby chronić innych. Dlatego dobrze jest zawsze mieć przy sobie kilka kawałków papieru – aby zakryć usta lub aby dotknąć wspólnych powierzchni. 


Katrin to jedna z najbardziej znanych profesjonalnych marek produkujących chusteczki w Europie. Aby jak najlepiej wspierać naszych klientów, stale zwracamy uwagę na potrzeby użytkowników i rozwój sytuacji na świecie. Świat higieny się zmienia. My też musimy się zmieniać i zachęcamy Cię do tego samego – możemy to zrobić razem.


Źródła: 
* European Tissue Symposium, University of Westminster, London, 2010
* WHO 2016