Dbamy o Naturę, a Natura dba o nas

​​ ​


Dbamy o Naturę, a Natura dba o nas

Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na te aspekty życia, które wiążą się z bardziej świadomym funkcjonowaniem w relacji ze środowiskiem naturalnym, oddziaływaniem na klimat i związaną z tym przyszłością ludzkości. W Metsä Tissue staramy się wychodzić naprzeciw tym oczekiwaniom i zmianom w stylu życia. Nawet drobne, codzienne decyzje i aktywności  mogą wpisywać się w realizowanie takiej postawy. Wybór odpowiednich artykułów codziennego użytku, takich jak papiery higieniczne  może być krokiem, który przybliży nas do celu jakim jest życie w harmonii z naturą.

Głównym surowcem wykorzystywanym przez nas do produkcji  jest włókno drzewne pochodzące  z lasów północnych zarządzanych w sposób zrównoważony. Papier toaletowy wytwarzany jest zarówno ze świeżych włókien jak i z włókien pochodzących z recyklingu. Produkcja wyrobów ze świeżych włókien jest częścią  optymalnego  wykorzystywania drewna. 

Papiery Lambi są przykładem jak firma Metsä Tissue dba o środowisko poprzez swój unikalny łańcuch wartości dostarczając miękkość w harmonii z naturą. Ponadto nasze opakowania nadają się w 100% do ponownego przetworzenia. 

Miękkość, właściwości higieniczne i wysoka jakość to kluczowe kryteria wyboru  papierów higienicznych. Świeże włókna są doskonałym surowcem pozwalającym dostarczyć  te cechy w naturalny,  przyjazny dla środowiska sposób.  Papiery Lambi są w 100%  produkowane ze świeżych włókien, których pochodzenie dokładnie znamy.  Blisko 90% drewna wykorzystywanego przez Metsä Group jest certyfikowane - mimo że certyfikaty posiada mniej niż 10% światowych lasów. 

Nasz łańcuch wartości umożliwia nieprzerwane dostawy świeżego surowca, dzięki czemu  zapewniamy dostępność produktów dla naszych klientów. Produkujemy lokalnie, blisko naszych klientów i konsumentów, przez co redukujemy także negatywny wpływ na środowisko związany z transportem na duże odległości.

Dla Metsä Tissue zrównoważony rozwój to zobowiązanie do realizacji większego celu, jakim jest troska o środowisko naturalne dla nas i przyszłych pokoleń  przy jednoczesnym zapewnieniu  naszym Klientom najwyższej jakości miękkich i naturalnych produktów codziennej potrzeby.

Aby zobaczyć jak nasze produkty dbają o naturę, obejrzyj nasz film o Lambi.