Czego konsumenci oczekują od papieru toaletowego?

Czego konsumenci oczekują od papieru toaletowego?

Proste rzeczy często znacznie ułatwiają życie. Na co dzień wygoda i prostota w połączeniu z odpowiedzialnymi wyborami mogą mieć duży wpływ na jakość życia. Nasze produkty higieniczne dla klientów indywidualnych są przeznaczone dla całej rodziny i każdego gospodarstwa domowego. Zapytaliśmy naszych klientów, czego oczekują od kupowanego przez nich papieru toaletowego.

  • Klient: „Chcę, aby mój papier toaletowy był przyjazny dla środowiska i produkowany w sposób zrównoważony”. 
  • W Metsä Tissue jako głównego surowca używamy tylko wysokiej jakości, czystych, świeżych włókien uzyskanych z drewna lasów północnych. Nasze produkty na bazie świeżych włókien celulozy są naturalnie czyste i higieniczne, a także wykonane z odpowiedzialnie uprawianego włókna drzewnego. Certyfikaty PEFC i FSC świadczą o zrównoważonej gospodarce leśnej. Regularnie monitorujemy jakość i bezpieczeństwo naszych wyrobów, a nasze produkty na bazie celulozy są naturalnie bezpieczne. Transportujemy duże partie produktów na raz i unikamy przepakowywania. Minimalizujemy ilość plastiku, na przykład poprzez stosowanie cieńszych opakowań, jednocześnie zapewniając higieniczny transport.

  • Klient: „Chcę, aby mój papier toaletowy był miękki, mocny i wygodny w użyciu”.
  • Takie wymagania spełnia na przykład nasz papier toaletowy Mola Combo. W jego produkcji dążymy do uzyskania najlepszych właściwości. Osiągamy je dzięki starannie dobranym surowcom i zaawansowanej technologii produkcji. Na przykład, długie i elastyczne włókna celulozy mocno przylegają do siebie, dzięki czemu w efekcie końcowym powstaje wygodny w użyciu, miękki i mocny papier. Gdy przetwarzamy nasz papier na rolki papieru toaletowego, dodawane jest jeszcze tłoczenie zapewniające niezwykłą miękkość, dzięki czemu uzyskuje się najlepszy możliwy efekt końcowy w zakresie miękkości i wytrzymałości oraz komfortu użytkowania.


  • Klient: „Nie chcę, aby mój papier toaletowy był bardzo drogi, ale mimo to powinien być wysokiej jakości”.
  • W Metsä Tissue ważne jest dla nas, aby nasze produkty były konkurencyjne zarówno pod względem ceny, jak i jakości. Powinny one być przystępne cenowo dla wszystkich konsumentów. Z tego powodu ciężko pracujemy nad optymalizacją produkcji, aby osiągnąć maksymalną wydajność. Jednak nigdy nie rezygnujemy z jakości, dlatego wszystkie nasze produkty reprezentują wysoką jakość w grupie zastosowań, dla której zostały zaprojektowane. 

  • Klient: „Skąd mogę wiedzieć, że używany przeze mnie papier toaletowy jest bezpieczny?”
  • Dobrym wskaźnikiem bezpieczeństwa jest m.in. oznakowanie Nordic Swan Ecolabel, oznakowanie EU Flower Ecolabel oraz symbol kieliszka i widelca. Na opakowaniu może znajdować się również oznakowanie dotyczące astmy i alergii. Symbol kieliszka i widelca oznacza, że produkt nadaje się do krótkotrwałego kontaktu z żywnością, na przykład do wycierania. W Metsä Tissue dbamy o to, aby nasze produkty były bezpieczne w kontakcie z żywnością już na etapie projektowania produktu: wszystkie surowce muszą być zatwierdzone do tego rodzaju zastosowań. Oznakowania Nordic Swan Ecolabel, EU Flower Ecolabel oraz oznakowanie dotyczące astmy i alergii wskazują, że produkt nie zawiera żadnych substancji, które mogłyby być szkodliwe dla ludzi lub środowiska. Takie oznakowania na opakowaniu wskazują również, że produkt został przetestowany i uznany za odpowiedni do swojego przeznaczenia, zakład, w którym go wyprodukowano, przestrzega najlepszych praktyk produkcyjnych, a każde opakowanie zakupione przez konsumentów zawiera produkty o stałej jakości. Dobrą oznaką bezpieczeństwa jest również lokalne wytwarzanie produktu przez znanego i rzetelnego producenta, z którym w razie potrzeby można się łatwo skontaktować.