Metsä Tissue Zilina

Metsä Tissue na Slovensku

Na Slovensku má Metsä Tissue závod           v Žiline.

Read more about us in English

​​ ​

Naše brandové značky

V žilinskom závode vyrábame produkty papierovej hygieny z jemného tissue papiera jednak pre spotrebiteľské “Consumer” značky ako Tento, Mola a Lambi, ale aj pre profesionálne použitie“Professionals”, značku Katrin. Okrem toho vyrábame aj tissue produkty vyrobené na mieru podľa želania zákazníkov pod ich privátnymi značkami.

Brandové značky z kategórie Consumer tissue papers - Tento, Mola, Lambi

V Žiline vyrábame kompletný sortiment toaletného papiera, kuchynských utierok a hygienických vreckoviek na každú príležitosť, určených pre bežných spotrebiteľov v domácnostiach. Servítky a kozmetické utierky, ktoré tiež patria do tejto kategórie, sú vyrábané v iných závodoch Metsä Tissue.

Brandová značka z kategórie Professional tissue papers - Katrin

Brandová značka Katrin prináša čistotu, hygienu, komfort a funkčnosť pre verejné toalety, priemyselné pracoviská, hotely, školy, reštaurácie či sektor zdravotníctva. Inými slovami všade tam, kde sa ľudia nachádzajú mimo svojich domovov. Katrin zahŕňa vo svojej ponuke kompletný rad toaletných papierov, papierových uterákov, priemyselných a čistiacich utierok, papierových podložiek, mydlá, zásobníky, dávkovače a ostatný doplnkový sortiment pre vybavenie toaliet. Väčšina produktov Katrin sa vyrába v poľskom závode Krapkowice. V Žiline pre značku Katrin vyrábame toaletný papier - malé kotúčiky a kuchynské utierky.

0

Závod Žilina

História žilinského závodu siaha až do roku 1905, keď sa tu začala výroba celulózy pre papierové výrobky a výrobky zo syntetických vlákien. Výroba sulfitového liehu nabehla v roku 1941 a od roku 1983 závod vyrába výlučne produkty papierovej hygieny z tissue papiera.

V roku 2006 došlo k akvizícii vtedajšieho Tento a.s. a žilinský závod sa tak stal súčasťou fínskej korporátnej spoločnosti Metsä Tissue, ktorá má celkovo 9 závodov vyrábajúcich tissue papier v 5 krajinách (1 závod vo Fínsku, 3 vo Švédsku, 3 v Nemecku, 1 v Poľsku a 1 na Slovensku). Metsä Tissue je súčasťou skupiny Metsä, Metsä Group, ktorá zamestnáva približne 9 300 ľudí a pôsobí v 30 krajinách.

Žilinský závod vyrába toaletné papiere, kuchynské utierky a hygienické vreckovky.

Vo výrobe, údržbe, na oddelení logistiky, vývoja výrobkov a procesov, na predaji a v administratíve pracuje spolu približne 330 zamestnancov.

Závod je vybavený dvoma papierenskými strojmi, PS1 a PS2, šiestimi spracovateľskými linkami a jednou linkou na spracovanie zberového papiera. Za rok závod vyrobí 80 000 ton tissue papiera.

Od marca 2011 závod využíva elektrickú energiu vyrábanú v blízkej hydroelektrárni na priehrade VVB Žilina. V súčasnosti predstavuje tento objem 70% z celkovej potreby elektrickej energie závodu.

Kontaktné informácie

Závod Žilina
Metsa Tissue Slovakia s.r.o.
Celulózka 3494
011 61 Žilina
Slovensko
Tel.: +421 41 5121 111 alebo +421 41 5121 401
e-mail: metsatissue.sk@metsagroup.com

Vedeli ste, že TENTO…

 • je známou tissue značkou v regióne CEE, hlavne na Slovensku a v Českej republike (toaletný papier, kuchynské utierky, papierové utierky, servítky, kozmetické utierky, hygienické vreckovky)
 • bol predchádzajúci názov našej spoločnosti – Metsä Tissue získala Tento a.s. v roku 2006
 • starý slogan pre značku Tento bol: “Ak toaletný papier, tak TENTO!”?

Priemerná ročná spotreba tissue produktov na osobu

v kg

Krajiny
Švédsko 19.5
Fínsko 17.3
Nemecko 17.8
Slovensko 10.3
Poľsko 14.0
Priemerná spotreba v Európe 12.5
Priemerná spotreba v USA 25.5

Naše certifikáty

Náš závod je certifikovaný:

 • IMS (Integrovaným manažérskym systémom):
  ISO 9001: 2015 – Systém riadenia kvality
  ISO 14001: 2015 – Systém environmentálneho manažérstva
  ISO 45001:2018 – Systém manažérstva bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci
  ISO 50001:2018 – Systém energetického manažérstva

 • systémom Hygieny BRC
 • systémami FSC® a PEFC™ (Systémy sledovania spotrebiteľského reťazca pre spoločnosti dodávajúce a vyrábajúce výrobky s certifikátom FSC® a PEFC™)
  Verejné prehlásenie FSC® a PEFC Metsa Tissue Slovakia s.r.o

Ekologické označenia ako EU Ecolabel, Nordic Ecolabel a Blue Angel sú silnými indikátormi nášho ekologického povedomia.

Kontaktné informácie

Závod Žilina

Metsa Tissue Slovakia s.r.o.
Celulózka 3494
011 61 Žilina
Slovensko
Tel.: +421 41 5121 111 alebo +421 41 5121 401
e-mail: metsatissue.sk@metsagroup.com